Erdal Atik

Dansçı, Kurucu Eğitmen ve Koreograf

Artistik Cimnastik Antrenörü, Milli Sporcu, Çiftli ve Tekli Danslarda İstanbul ve Türkiye Şampiyonu.
1965 Ankara doğumlu olan sanatçı,1981 yılında dans eğitmeni “Togay Baba” ile “Tango, Rock’n Roll, Cha-Cha- Cha, Pop Dans” dans eğitimine başladı.
1983 yılından itibaren Sait Sökmen’in kurduğu Bale Sanat Merkezinde cimnastik eğitmeni, dansçı ve jazz dance asistanı olarak çalıştı.
1986 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesine girmiş ve 2008 yılı sonuna kadar sahnelenen eserlerde bale sanatçısı, 2003’den itibaren bale dansçılığının yanında repetitör ve koreograf olarak görev almıştır.
1989-1993 yılları arasında Türkuaz Modern Dans Topluluğu’nun kurucu dansçılarından biri olarak son yıla kadar bütün eserlerinde dans etti.
Evita Müzikali’nde “tango-couple ve başdansçı” olarak çalışmıştır.

Bugüne kadar birçok reklam, sinema, dizi filmlerinde, yurtiçi ve yurtdışı özel ve devlet organizasyonlarında dansçı, repetitör ve koreograf olarak çalışmıştır.
Halen Erdal Atik, tango eğitmeni Nora Şigaher ile Tango Salon, Nuevo Tango, Body & Dance Formation, Contemporary Dance, Contact Improvisation, Partnering teknikleri ile koreografi çalışmalarını, bilgi ve tecrübelerini dansçı, oyuncu ve sanatçıların yanı sıra Tangoya başlamak ve geliştirmek isteyen herkese eğitim vererek ve koreografi yaparak paylaşmaktadır. Ayrıca Arjantin Tango stillerini modern dans teknikleri ile harmanlayarak yorumlamaktadır.